og

iPhone SE znamená „Special Edition“

Nový iPhone SE může konkurenci pořádně zatopit. Je hezký a „levný“

 

Nový iPhone navenek připomíná model 5S. Od šesté generace iPhone SE zdědil výkonný 64-bitový procesor A9. Přístroj je vybaven Retina displejem, 12 mpx fotoaparát s funkcí natáčení kvalitního videa v rozlišení 4K (3840 na 2160 pixelů) a «živé fotografie», stejně jako přední HD kamerou.

Na přední straně SE umístil snímač otisků prstů Touch ID. Pouzdro smartphone má matné zaoblené hrany a je vyroben z hliníku a logo jsou z nerezové oceli. Novinka je prezentována ve čtyřech barevných variantách — stříbrná, šedá, zlatá a «rose gold». Podle Джосвяка, nový model bude «déle udržet nabití baterie a rychleji pracovat v sítích Wi-Fi a LTE». SE má platební systém Apple Pay a «více kvalitními mikrofony,» řekl na prezentaci Джосвяк.

V USA cena za iPhone SE s 16 Gb paměti bude $399, — za model s 64 Gb — $499. Prodej smartphone začne 24 března, nákup zařízení na maloobchodní bude možné na 31 března v pěti zemích světa. V Rusku iPhone SE objeví na konci května. Cena za model s 16 Gb je 37 990 kč, model 64 Gb — 47 990 kč V ruském on-line obchodě Apple vydat pre-objednal bude možné od 29 března.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *